Будь ласка, візьміть участь у нашому опитуванні.

Ваша думка та зворотний зв'язок допоможуть нам зробити наші прилади ще кращими.

До опитування
Опитування
Skip to content
Винайдено для життя
Вхід у систему / Реєстрація

Як прати дитячі речі: корисні поради та інструкції

Як правильно прати дитячий одяг

Поява дитини змінює все, а особливо ваші вимоги до гігієни. Що потрібно прати вручну, а що можна довірити машині? Якими засобами користуватися? Які технології можуть допомогти у догляді за дитиною? Тут зібрано поради щодо того, як прати дитячий одяг для новонароджених.

Як прати дитячі речі: корисні поради та інструкції

Ручне та машинне прання дитячих речей: переваги та недоліки

Багатьох мам турбує питання, чи можна прати дитячі речі в машинці або краще по-старому - вручну. Насправді, якщо знати, як правильно прати речі для новонародженого, використання побутової техніки має багато переваг і таке прання одягу буде не просто безпечним, але і більш корисним для малюків.

Головний аргумент на користь ручного прання - можливість використовувати щадні миючі засоби. При цьому для очищення пелюшок і повзунків вручну багато матусь використовують господарське мило, вважаючи його найкращою альтернативою порошкам і гелям. Але це не так. Господарське мило - високолужних засіб, який погано вимивається з тканин і при контакті зі шкірою несприятливо впливає на неї. До того ж, якщо врахувати, що немовля доводиться часто переодягати, то і речей для прання завжди багато. А значить, на ручне прання буде йде дуже багато часу.

Використання машинки-автомат з функцією i-DOS в цьому плані вигідно відрізняється і дає ряд переваг:

  • Швидке прання великої кількості речей: Однією з ключових переваг є здатність прати велику кількість речей за короткий час. Це особливо зручно для багатодітних сімей або тих, хто регулярно має значну праннєву навантаження;
  • Ефективне виведення плям: Функція I-DOS дозволяє точно дозувати миючий засіб залежно від обсягу тканини та рівня бруду. Це сприяє більш ефективному видаленню плям, оскільки миючий засіб застосовується в оптимальній концентрації;
  • Покращене прополоскування: Правильно обраний режим прання, у поєднанні з функцією I-DOS, дозволяє забезпечити краще прополоскування речей. Це може бути особливо корисним для людей з чутливою шкірою чи алергіями;
  • Економія часу: Ще однією великою перевагою є звільнення часу для користувача. Вбудована автоматизація дозволяє уникнути необхідності вручну вимірювати миючі засоби та контролювати кожен етап прання. Це дає більше вільного часу для сім'ї та інших справ.

Як видалити плями з дитячого одягу

Сильні забруднення потрібно видаляти з білизни перед пранням. Це важливо, тому що плями на дитячому одязі переважно мають білкове походження, наприклад від грудного молока або дитячого харчування, а білок «привертає» найнебезпечніші види бактерій. До того ж білкові плями під впливом високої температури можуть сильніше в'їстися в тканину, і вивести їх буде складніше. Видаляйте також плями від слини, виділень з носа і будь-яких інших тілесних рідин. Це потрібно робити перед замочуванням.

Для більшої гігієнічності можна замочити дитячу білизну на пів години в тазику теплої води з дитячим пральним засобом або кількома столовими ложками білого оцту, який є натуральним дезінфікуючим засобом.

Як прати дитячі речі

Є й альтернатива ручному видаленню плям від дитячого харчування і замочуванню в тазику – автоматична система видалення плям AntiStain у пральних машинах Bosch. Ця технологія дає змогу видаляти 16 найпоширеніших видів плям, від дитячого харчування до червоного вина. Пральна машина автоматично адаптує температурні налаштування, частоту обертання барабана, час замочування та перебіг процесу прання відповідно до типу і ступеня забруднення. Для цього не потрібно застосовувати додаткові засоби для виведення плям.

Тож технологія AntiStain стане в пригоді для догляду за дитячим одягом не лише від народження, а й далі, коли з’являтимуться плями від шоколаду, полуниць, трави, землі, а також для виведення «дорослих» плям, як-от від кави, косметики чи червоного вина.

Прання дитячого одягу: що слід враховувати

Новий одяг краще випрати перед першим використанням. На шляху від складу до магазину або вашого будинку на неї може потрапити пил або бруд, тому ніколи не зашкодить випрати нову річ, перш ніж надіти її на малюка.

Читайте вказівки на етикетках перед пранням, щоб вирішити, за якої температури прати дитячий одяг. Бактерії не вбиваються низькою температурою, тому більшість лікарів рекомендують прати дитячу білизну при температурі води не менше 60 °C для ефективного видалення мікробів. Одяг для малюків переважно виробляють з бавовни, тому її можна прати на відповідній програмі. Щоб ретельно видалити алергени з одягу немовлят з чутливою шкірою, використовуйте програму «Протиалергійна».

Деяким речам все ж не підходить високий температурний режим, і вони непридатні для машинного сушіння, тож важливо пам’ятати, що потрібно відкласти для ручного прання або для окремого прання у м’якшому режимі із застосуванням спеціальних технологій для дезінфекції, про що йтиметься далі.

Дитячі речі краще прати окремо від дорослих. Так бактерії з вашого одягу не потраплять на білизну малюка. Періть дитяче перед тим, як прати доросле, щоб на барабані пральної машини не було мікробів із вашого одягу. До того ж, дорослий одяг ви можете прати й пом’якшувати звичайними засобами, а не дитячими.

Прання дитячої білизни

Чим прати одяг для новонароджених?

Щоб вберегти малюка від алергії і дерматитів, використовуйте засіб для прання дитячого одягу без ароматизаторів і барвників. Спеціальна дитяча «хімія» зазвичай має більш м'яку формулу, щоб уберегти чутливу шкіру малюків від подразнення.

Прання речей для новонародженого повинна проводитися засобами, в яких немає таких речовин як:
- А-ПАР (аніонні поверхнево активні речовини);
- фосфати, фосфонати і фосфорити.

Дезінфікуючі засоби можуть принести більше шкоди, ніж користі. Якщо речі не можна прати при високій температурі, їх часто очищають від мікробів за допомогою спеціальних хімічних засобів. Але вони можуть не повністю виполіскуватися з тканин. Залишки цих речовин, непомітні для неозброєного ока, можуть залишитися на одязі і викликати алергію або подразнення на шкірі немовляти. Щоб цього не було, можна включати додатковий цикл полоскання дитячого одягу в кінці прання.

Перед тим як прати речі для новонародженого в пологовий будинок, важливо перевірити, чи є на упаковці позначка, що порошок або гель підходить для дітей віком 0 +.

Але є і безпечна альтернатива хімічним засобам дезінфекції: технологія ActiveOxygen в пральних машинах Bosch використовує активний кисень. Працюючи зі стандартними програмами, функція ActiveOxygen забезпечує гігієнічну чистоту білизни навіть при низькій температурі прання без додавання хімічних дезінфікуючих засобів. Так ви будете впевнені, що лосини для малюків, одеялкі, нагрудники, футболки для малюків і інші дитячі речі будуть чистими.

Користуйтеся сушильною машиною. Зважаючи на кількість предметів одягу, пелюшок та іншої білизни, необхідної маленьким дітям, і на швидкість забруднення всього цього, сушильна машина також може значно полегшити вам життя. Цей прилад стане вашим найкращим другом, особливо коли дитина почне вчитися обходитися без підгузків, і просто серед ночі, можливо, виникатиме потреба у зміні постільної білизни. До того ж, м’які іграшки, які також потрібно часто прати, набагато легше і швидше сушити в машині.

Як підготувати дитячі речі до прання?

1. Сортування за типом тканини: розділіть дитячі речі за матеріалами та типами тканин, оскільки кожен матеріал може потребувати особливого підходу до прання.

2. Перевірка ярликів та рекомендацій виробника: переконайтеся, що перевірили етикетки на одязі для рекомендацій щодо прання. Вони містять важливу інформацію про температуру прання, як вибрати режим прання одягу чи сушки та інші важливі вказівки з догляду за речами.

3. Закриття застібок та блискавок: застібки, блискавки та гудзики можуть пошкодити інші речі під час прання. Перед пранням закривайте всі застібки, щоб уникнути пошкоджень.

4. Видалення плям: якщо є які-небудь плями на одязі, використовуйте попереднє прання або спеціальні засоби для видалення плям, щоб попередити їх фіксацію під час прання.

5. Видалення аксесуарів: зніміть всі знімні аксесуари, такі як пояси, відстібні капюшони чи відстібні елементи, які можуть прикріплюватися або заплутуватися під час прання.

6. Звернення уваги на дитячі вироби: дитячі речі, особливо дрібніші предмети, такі як носочки, білизна та чутливі текстильні вироби, краще прати у спеціальних мішках для прання, щоб уникнути їх втрати або пошкодження під час прання в барабані пральної машини.

7. Перевірка на наявність іграшок чи предметів: перед пранням у пральній машині відділіть від одягу будь-які іграшки або інші предмети, які дитина могла залишити у кишенях одягу.

Отже, про що варто пам’ятати, перучи дитячу білизну:

  • періть новий одяг перед першим використанням;
  • читайте вказівки з догляду за речами на етикетках;
  • видаляйте сильні забруднення і замочуйте дитячий одяг перед пранням або користуйтеся спеціальними технологіями в пральних машинах;
  • періть та зберігайте брудні дитячі речі окремо від дорослих;
  • не дозволяйте брудним дитячим речам лежати довше двох днів;
  • користуйтеся пральними засобами без ароматизаторів і фарбників;
  • для видалення бактерій потрібна висока температура або спеціальні технології в пральних машинах;
  • подумайте про придбання сушильної машини, якщо ви її ще не маєте.